Automatické postování na Instagramu

poloautomaticke_postovani_na_instagramuAktualizace leden 2016: jde provádět poloautomatické vkládání postů na Instagram účet. Mám na to otestovanou službu Latergram.me. Služba je dostupná zdarma až pro 2 účty.

Jak Latergram.me funguje

Registrujete se na webu služby, stáhnete si aplikaci do smartphonu a přihlásíte se do aplikace. Na webu služby si předpřipravíte jednotlivé posty – obrázky, popisy, hashtagy. K nim nastavíte datum a čas publikace.

Ve verzi zdarma lze předpřipravit až 30 postů měsíčně. Jen nevím, jestli je to 30 pro každý účet nebo pro oba dohromady. Využívám službu jen na jednom účtu.

Jakmile přijde čas publikace předpřipraveného postu, v mobilu vám vyskočí upozornění. Otevřete aplikace, klepnete na možnost publikovat předpřipravený post. V ten moment se vám otevře aplikace Instagram, ve kterém už bude vložená předchystaná fotka.

Proklikáte se až na obrazovku, kde se zadává text a hashtagy. Přidržíte prst na obrazovce mobilu, dokud se neobjeví vyjížděcí nabídka a klepnete na „vložit“. Tím se vloží předpřipravená popis fotky a hashtagy. Následně můžete pustit post do světa.

Původní text článku

Naivně jsem si myslel, že i na Instagramu, stejně jako na ostatních sociálních sítích, půjde provádět automatické postování předpřipravených příspěvků. Ono to však není úplně jednoduché a nenašel jsem dlouhodobě použitelnou neplacenou možnost.

Ve vedení Instagramu bylo kdysi provedeno rozhodnutí, které má za cíl udržet organičnost postů na vysoké úrovni, proto je postování povoleno pouze z mobilních zařízení. Respektive z mobilních zařízení a mimo to existuje pár společností, které mají přístup k API (rozuměj: mají přístup k postování nejen z mobilních zařízení, ale třeba i z počítače a hlavně mohou vytvářet automaticky postované příspěvky).

Těchto společností je opravdu jen pár a některé poskytují služby automatického postování i dalším osobám. Narazil jsem na jednu společnost, která službu automatického postování poskytuje, ale v neplacené verzi je to snad jen 5 postů měsíčně, což je mi celkem k ničemu.

Další zkoumání mě přestalo bavit a smířil jsem se s otrockou prací manuálního vkládání prostřednictvím mobilního zařízení.

Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *