Jak jsem vybíral mobilní telefon

mobilni-telefon-ve-tmeStejně jako jsem s koncem zaměstnání přišel o služební notebook, přišel jsem i o mobilní telefon a musel ze skříně vytáhnout starší. Dřív mi nevadil, protože jsem poměrně nedávno přecházel ze Symbianu na starší Android, byl pro mě vlastně novinkou. Problém nastal až v době, kdy jsem si zvykl na nový telefon, kam se vlezly víc jak 2 aplikace plus antivir.

Úroveň telefonu mi sice neztěžovala práci, jelikož jsem s ním v té době pracovně jen volal, případně psal, navíc tehdy ještě docela málo. Zvykl jsem si však na docela příjemné procházení webu, absenci potřeby neustále promazávat data aplikací, aby nebyla neustále plná paměť, a na kvalitnější fotky.

Výběr telefonu probíhal od srpna do prosince, neustále jsem se nemohl dobrat konce. Nejprve v tom hrál roli napjaté cashflow. Párkrát jsem si i něco vybral, ale pak se objevil nějaký problém s daným modelem, přestalo mě to bavit, což výběr vždy na nějakou dobu přerušilo.

Jak výběr telefonu probíhal

Stejně jako kdy jindy, bylo základem stanovit si horní hranici rozpočtu. Tu jsem nastavil asi spíš ze zvyku na stejnou úroveň jako při pořizování telefonů vždy v minulosti.

Následně proběhl průzkum, co se do dané ceny dá pořídit, a stanovil jsem si nějaké požadavky. Ty vycházely i z toho, jakou konfiguraci měl služební telefon a co jsem s ním zažil (kde měl rezervy).

Velkým problém činilo rozhodnutí o vhodné velikosti displeje, telefon ze skříně měl pod 4 palce, bývalý služební 4,3 palce. Snad všechny, co vyhovovaly ostatním požadavkům, měly 5 palců, to byla taková psychologická bariéra, na kterou jsem se nechtěl dostat.

Došel jsem k pár modelům, které částečně odpovídaly minimálním požadavkům, většinou to byla Čína, které jsem se nakonec rozhodl nevěřit, zejména po foto stránce. V určité době tak v hledáčku zůstal jen Galaxy S3, o kterém jsem se časem dozvěděl, že nepracuje s LTE, což by mohl být, hlavně do budoucna, problém.

Po 4 měsících vybírání padl můj favorit a vypadalo to beznadějně.

Změnil jsem názor

Začalo mi docházet, že výběr mě stál ohromné množství času a to byla věc, která mi v té době chyběla, nehledě na náklady ztracené příležitosti, za které bych si ten telefon už i mohl koupit.

Povolil jsem uzdu rozpočtu a několikanásobně předčil minimální požadavky. Dokonce jsem šel i do displeje většího než 5 palců a jsem s ním spokojený. Nemám tablet, takže třeba na čtení článků, když se mi nechce zapínat nic velkého, je to fajn.

Na své si přijdou i kapesní foto choutky a Instagram, větší rozpočet dovolil jít do jednoho z nejlepších foto a video mobilů současnosti, takže je i zábava.

Hlavní však je, že druhý výběr netrval ani týden a bylo hotovo, už žádné další ztráty toho nejcennějšího času!

Závěr

Než ztratit ohromné množství času výběrem takové blbosti, zvlášť pokud čas jde využít efektivně nebo příjemně, je mnohem lepší pořídit si něco, co uspokojí potřeby a nemusí to nutně být to minimální řešení (finančně nejšetrnější), které poskytne uspokojení potřeb.

Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *