6.díl – seriál základy Instagramu – Kvalita fotek

Všechny dříve popsané kroky úspěchu mohou být k ničemu, když i vaše fotky jsou k ničemu. Začínal jsem s postováním fotek zcela bez postprodukčních úprav a měl jsem tak málo fotek, že jsem ani neměl na výběr, co postnu. Zkrátka a dobře, postoval jsem pěkný crap a tomu odpovídal i obdržený engagement, kdy jsem byl rád, když fotka měla víc než 0 liků.

Někde se začít musí, ideální je, když se zjistí, že daný postup není optimální a pracuje se na zlepšení. Postupně fotím víc fotek, vybírám si jen lepší kousky, pracuji na základní postprodukci a snad se i zlepšuji. Byť se mi občas stane, že mi připravené fotky dochází a musím používat co se dá. Stávat by se to nemělo!

Co znamená nafocení více fotek? Jdu na pár hodin do lesa, dříve bych udělal třeba 5 snímků, ale dnes jich udělám 50, navíc každou víckrát, ve výsledku tedy mám 50 x 3 fotky. Tolik fotek z důvodu výběru, více verzí “stejné” fotky kvůli různým vlivům ovlivňujícím kvalitu zachycení snímku např. rozmazání, náhlý odlesk světla,…

Proč postprodukce? Fotky po dodatečné úpravě vypadají značně lépe. S dodatečnou úpravou pracuji teprve chvíli, řekněme že jsem upravoval 4 x 20 fotek. Výsledné fotky mi připadají stále lepší a s původními snímky jsou mnohdy jen těžko srovnatelné.

fotka před úpravou a po ní
Na tomto příkladě je možné vidět, co základní úpravy s fotkou dokáží udělat.

Ve výsledku jsou právě kvalitní fotky faktorem, který ovlivňuje zda se návštěvník vašeho profilu stane followerem nebo ne. Proto není od věci zkusit fotky upravit a udělat z nich něco hezčího. Mnohdy k tomu stačí základní nástroje předinstalované ve Windows. Já momentálně nejraději používám nástroj Windows Live Gallery, který je běžně součástí Win 7 a novějších.
A co vy, upravujete fotky? Pokud ano, jaký nástroj používáte?

 

Další díly seriálu základy Instagramu:
1.díl – Téma
2.díl – Pravidelnost a frekvence
3.díl – Likování a komenting
4.díl – Hashtagy
5.díl – Jak najít dobré hashtagy
6.díl – Kvalita fotek (právě čtete)
7.díl – Kdy postovat

Přidejte komentář

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *