Všechny dříve popsané kroky úspěchu mohou být k ničemu, když i vaše fotky jsou k ničemu. Začínal jsem s postováním fotek zcela bez postprodukčních úprav a měl jsem tak málo fotek, že jsem ani neměl na výběr, co postnu. Zkrátka a dobře, postoval jsem pěkný crap a tomu odpovídal i obdržený engagement, kdy jsem byl rád, když fotka měla víc než 0 liků.
Někde se začít musí, ideální je, když se zjistí, že daný postup není optimální a pracuje se na zlepšení. Postupně fotím víc fotek, vybírám si jen lepší kousky, pracuji na základní postprodukci a snad se i zlepšuji. Byť se mi občas stane, že mi připravené fotky dochází a musím používat co se dá. Stávat by se to nemělo!
Co znamená nafocení více fotek? Jdu na pár hodin do lesa, dříve bych udělal třeba 5 snímků, ale dnes jich udělám 50, navíc každou víckrát, ve výsledku tedy mám 50 x 3 fotky. Tolik fotek z důvodu výběru, více verzí “stejné” fotky kvůli různým vlivům ovlivňujícím kvalitu zachycení snímku např. rozmazání, náhlý odlesk světla,…
Proč postprodukce? Fotky po dodatečné úpravě vypadají značně lépe. S dodatečnou úpravou pracuji teprve chvíli, řekněme že jsem upravoval 4 x 20 fotek. Výsledné fotky mi připadají stále lepší a s původními snímky jsou mnohdy jen těžko srovnatelné.
Ve výsledku jsou právě kvalitní fotky faktorem, který ovlivňuje zda se návštěvník vašeho profilu stane followerem nebo ne. Proto není od věci zkusit fotky upravit a udělat z nich něco hezčího. Mnohdy k tomu stačí základní nástroje předinstalované ve Windows. Já momentálně nejraději používám nástroj Windows Live Gallery, který je běžně součástí Win 7 a novějších.
A co vy, upravujete fotky? Pokud ano, jaký nástroj používáte?
Další díly seriálu základy Instagramu:
1.díl – Téma
2.díl – Pravidelnost a frekvence
3.díl – Likování a komenting
4.díl – Hashtagy
5.díl – Jak najít dobré hashtagy
6.díl – Kvalita fotek (právě čtete)
7.díl – Kdy postovat
Přidejte komentář