7.díl – seriál základy Instagramu – Kdy postovat

zaklady_instagramu_kdy_postovatPřemýšleli jste někdy nad tím, že v jiný částech dne dostáváte jinou kvantitu interakce od ostatních uživatelů? Pokud ne, ukáži vám, jak trochu promyšleným časem postování dosáhnout vyššího engagementu.

Základem je měření. Postujte v různých hodinách a různých dnech, snažte se vytvořit co možná nejpodobnější podmínky při každém postnutí během období měření. Nelikujte před a bezprostředně po postnutí fotky, pokud máte tu tendenci, tak se snažte provádět likování vždy v podobném rozsahu. Dále by bylo vhodné postovat fotky s podobnou tématikou a zhruba stejnými hashtagy.

Začněte používat analytický nástroj, který vám s měřením pomůže. Já používám Statigram, nástroj je zdarma a funguje jako běžný Instagramový prohlížeč, ale má navíc zabudovány analytické nástroje.

Instagram optimalizace casu
Tabulka s přehledem množství engagementu při postování v různých denních hodinách platná pro můj Instagramový účet.

Z grafu můžeme vyčíst, kdy dosahují mé fotky vyššího a kdy naopak nižšího engagementu. Využitím těchto poznatků jsem schopen, pouze díky správnému načasování, dosáhnout na vyšší čísla. Proto budu postovat např. v pondělí ve 14 h,  ve středu kolem 15 h,…

Pozor! Údaje z grafu platí pouze pro můj profil, váš pravděpodobně funguje lépe v jiných časech, proto proveďte vlastní měření.

Jak jste spokojeni s výkonností vašeho Instagramového profilu?

 

Další díly seriálu základy Instagramu:
1.díl – Téma
2.díl – Pravidelnost a frekvence
3.díl – Likování a komenting
4.díl – Hashtagy
5.díl – Jak najít dobré hashtagy
6.díl – Kvalita fotek
7.díl – Kdy postovat (právě čtete)

 

Jeden komentář

 1. Rudolf napsal:

  Náhodou jsem zabloudil na tyto stránky o Instagramu a přečetl všechny díly a musím jen souhlasit s doporučeními. Pohybuji se 7 let na YouTube a tak vím, o čem to je získat zajímavý engagement (aktuálně 15 mio na cca 500 převážně hudebních video, tedy 2 mio ročně). Instagram zkusím nejdříve pro inspiraci, pak se uvidí, jakou post strategii zvolit, pokud vůbec…
  Ať se daří!
  RK

  14.12.2014
  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *